Latest posts three columns

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications. Quickly drive clicks-and-mortar catalysts for change before vertical architectures.
Renovem el Consell de Participació del Centre Ocupacional
23març
Renovem el Consell de Participació del Centre Ocupacional
El 22 de març s’ha constituït el nou Consell de Participació del Centre Ocupacional AJEM, pels propers quatre anys. Complint amb el Decret 202/2009 de 22 de desembre, dels òrgans de participació i coordinació del Sistema català de serveis socials, l’any 2011 es va constituir el Consell de Participació del Centre Ocupacional AJEM, amb la...
La Diputació de Tarragona, des de l’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria segueix recolzant un any més, el nostre projecte de Formació i Inserció de les persones treballadores del Centre Especial de Treball AJEM.
3febr.
La Diputació de Tarragona, des de l’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria segueix recolzant un any més, el nostre projecte de Formació i Inserció de les persones treballadores del Centre Especial de Treball AJEM.
Gràcies al recolzament rebut de la Diputació de Tarragona, hem pogut crear un lloc de treball al Centre Especial de Treball, oferint l’oportunitat laboral a un jove, que recentment ha acabat els estudis a l’Escola d’Educació Especial de l’entitat. L’ajut també ha permès donar continuïtat als programes formatius orientats a la millora de les habilitats...
Visitem Port Aventura per Nadal
26gen.
Visitem Port Aventura per Nadal
Sortida d’èxit i diversió assegurada Durant les vacances de Nadal, les persones residents de la Llar Teresa Fernández van gaudir d’un dia intens per les instal·lacions del parc temàtic de Port Aventura. Van poder veure molts espectacles nadalencs, pujar a les atraccions del parc, gaudir de la decoració i les llums de Nadal i inclús,...
FLEXUS TEATRE, més d’una dècada de Solidaritat
7des.
FLEXUS TEATRE, més d’una dècada de Solidaritat
El passat 5 de novembre, al cinema de la Unió Social de Flix, es va representar l’obra de teatre “Quin desastre de funció !!, dirigida per Roser Guasch a benefici de la nostra entitat. La recaptació ha estat de 1950 €. Flexus Teatre es va solidaritzar per primera vegada amb la nostra entitat l’any 2010, perquè...
VIATGEM A SALOU I A ROSES
24oct.
VIATGEM A SALOU I A ROSES
Després d’un parèntesi de 2 anys, ens fa molta il·lusió tornar a viatjar ! Des del Centre Ocupacional, des de fa uns anys, mirem d’organitzar viatges adaptats, en la mesura que puguem, a les necessitats de suport de la persona, pel que organitzem dos viatges durant l’últim trimestre de l’any. A finals de setembre vam...
Voluntaris de Fundació la Caixa organitzen jocs de taula a la llar-residència
20oct.
Voluntaris de Fundació la Caixa organitzen jocs de taula a la llar-residència
Ahir, dia 18 d’octubre, els Voluntaris de Fundació Caixabank van oferir una tarda de jocs a la nostra llar. Un grup de voluntaris de la Fundació Caixabank, van venir a la llar residencia Teresa Fernàndez a amenitzar-nos la tarda amb una sessió de jocs de taula. Els hi van portar berenar per tots els residents. Van...
Sessió informativa dirigida a les famílies i els professionals: Les noves lleis sobre capacitat jurídica
6abr.
Sessió informativa dirigida a les famílies i els professionals: Les noves lleis sobre capacitat jurídica
Ahir, dia 5 d’abril, vam organitzar una sessió informativa per a les famílies i professionals, amb el títol “Les noves lleis sobre capacitat jurídica”. Vam comptar amb la col.laboració de la Sra. Silvia Maria García Vázquez, notària de Móra d’Ebre i la Mercè Cid Martínez-Aguado, advocada i presidenta de la Fundació tutelar Terres de l’Ebre. El...
Maria dels Àngels Jornet i Jornet, nova presidenta de l’associació Jeroni de Moragas
1gen.
Maria dels Àngels Jornet i Jornet, nova presidenta de l’associació Jeroni de Moragas
Permeteu que em presenti, soc la Maria dels Àngels Jornet i Jornet i soc la nova presidenta de l’Associació Jeroni de Moragas, mare d’un noi que es usuari del centre ocupacional. Voldria saludar a tots els socis, entitats i persones que d’una forma o altra formeu part de la nostra entitat. Aquest any, després d’alguns...
Festival de Nadal 2021
23des.
Festival de Nadal 2021
Hem celebrat el Festival de Nadal al Centre Ocupacional. Aquest any no hem pogut actuar al Teatre de La Llanterna de Móra d’Ebre, junt amb els nostres companys del Centre d’Educació Especial, degut a les mesures de prevenció vers la Covid-19, però ho hem actuat amb la mateixa il·lusió.
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir,
no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir, no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!