Latest posts three columns

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications. Quickly drive clicks-and-mortar catalysts for change before vertical architectures.
Impulsem la innovació i la millora de processos del Centre Especial de Treball
14març
Impulsem la innovació i la millora de processos del Centre Especial de Treball
L’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria de la Diputació de Tarragona, col·labora estretament amb el Centre Especial de Treball AJEM, per a impulsar la innovació i la millora de les competències de les persones treballadores amb discapacitat intel·lectual.   Impulsar la innovació i la millora de les competències de les persones treballadores amb discapacitat, és fonamental per...
Escollit nou president de l’Associació
13març
Escollit nou president de l’Associació
La nostra presidenta, Mª dels Àngels Jornet i Jornet ha decidit passar el testimoni, obrint un nou capítol per a l’Associació. El dia 12 de març de 2024, s’ha celebrat l’Assemblea Extraordinària a la seu de l’Associació. La presidenta de l’entitat ha anunciat, que després de 2 anys i 3 mesos de dedicació, és el...
Gaudim de Salou i Platja d’Aro
14nov.
Gaudim de Salou i Platja d’Aro
Les persones usuàries del Centre Ocupacional han visitat els destins turístics de Salou i Platja d’Aro. L’últim trimestre de 2023, el Centre Ocupacional i Centre Especial de Treball han organitzat dos viatges, considerant acuradament les necessitats i preferències de les persones participants, i proporcionant-los-hi suport continuat i un entorn inclusiu. El viatge a Salou ha...
Compartim
6nov.
Compartim
Alumnes del mòdul d’Atenció a les persones en situació de dependència, de l’Institut Julio Antonio, van venir al nostre centre per rebre formació de com treballem l’estimulació cognitiva. Compartir sempre és un bon aprenentatge. @julioantonio
Donació d’Equips Informàtics
26oct.
Donació d’Equips Informàtics
Especial agraïment a l’empresa Lear Corporation per la donació dels equips informàtics. Gràcies, Jasmina, per portar-los a l’escola. #LearCorporation
Visites Tècniques
10oct.
Visites Tècniques
Al mes d’octubre hem rebut la visita del Departament d’Educació i el Departament de Drets Socials. Ens ha visitat l’Alícia Lores, coordinadora dels Serveis Educatius, la Mireia Serrano, referent CEEPSIR dels Serveis Territorials d’Educació a les Terres de l’Ebre i l’Eva Artal, directora de l’EAP Ribera d’Ebre . També ens va la visitar la cap...
Oferim un nou Servei
22set.
Oferim un nou Servei
El nostre equip docent encara amb molta il·lusió un nou servei que oferirà la nostra escola que s’anomena CEEPSIR: Centre d’Educació Especial Proveïdor de Serveis i Recursos per als centres educatius ordinaris a fi de completar la xarxa de suports a l’educació inclusiva del Departament d’Educació.
Un any més Tots Sumem
6juny
Un any més Tots Sumem
L’Agrícola de Corbera d’Ebre manté un any més el seu compromís amb la nostra entitat impulsant la promoció del Vi Solidari “Sense Límits”. El dia 10 de juny es va celebrar la Festa Tots Sumem, amb 3 grups de música i 2 DJ, el tradicional sopar i el 𝕊𝕖𝕟𝕤𝕖 𝕃í𝕞𝕚𝕥𝕤, a l’escenari del Poble Vell...
Participem a la I Trobada d’Intercanvi d’Experiències
11maig
Participem a la I Trobada d’Intercanvi d’Experiències
El dia 11 de maig va tenir lloc la I Trobada d’intercanvi d’experiències dels serveis d’atenció diürna de l’àmbit de la discapacitat de les Terres de l’Ebre. La Regió Social de les Terres de l’Ebre, amb el suport del Departament de Drets Socials ha organitzat una trobada que vol ser un espai on els i les...
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir,
no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir, no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!