Latest posts four columns

Credibly reintermediate backend ideas for cross-platform models. Continually reintermediate integrated processes through technically sound intellectual capital. Holistically foster superior methodologies without market-driven best practices.
La Fundació ”la Caixa” impulsa la reforma de l’espai exterior de l’entitat
26juny
La Fundació ”la Caixa” impulsa la reforma de l’espai exterior de l’entitat
L’Associació Jeroni de Moragas ha estat seleccionada en la convocatòria d’ajuts socials de Catalunya 2023,  de la Fundació “la Caixa”, rebent un ajut de 32.600 euros. Aquest finançament permetrà dur a terme diverses millores significatives a les instal.lacions exteriors de l’entitat. Els fons es destinarà principalment a l’arranjament de l’accés a l’Emocionari, garantint la seva...
Impulsem la innovació i la millora de processos del Centre Especial de Treball
14març
Impulsem la innovació i la millora de processos del Centre Especial de Treball
L’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria de la Diputació de Tarragona, col·labora estretament amb el Centre Especial de Treball AJEM, per a impulsar la innovació i la millora de les competències de les persones treballadores amb discapacitat intel·lectual.   Impulsar la innovació i la millora de les competències de les persones treballadores amb discapacitat, és fonamental per...
Escollit nou president de l’Associació
13març
Escollit nou president de l’Associació
La nostra presidenta, Mª dels Àngels Jornet i Jornet ha decidit passar el testimoni, obrint un nou capítol per a l’Associació. El dia 12 de març de 2024, s’ha celebrat l’Assemblea Extraordinària a la seu de l’Associació. La presidenta de l’entitat ha anunciat, que després de 2 anys i 3 mesos de dedicació, és el...
Gaudim de Salou i Platja d’Aro
14nov.
Gaudim de Salou i Platja d’Aro
Les persones usuàries del Centre Ocupacional han visitat els destins turístics de Salou i Platja d’Aro. L’últim trimestre de 2023, el Centre Ocupacional i Centre Especial de Treball han organitzat dos viatges, considerant acuradament les necessitats i preferències de les persones participants, i proporcionant-los-hi suport continuat i un entorn inclusiu. El viatge a Salou ha...
Compartim
6nov.
Compartim
Alumnes del mòdul d’Atenció a les persones en situació de dependència, de l’Institut Julio Antonio, van venir al nostre centre per rebre formació de com treballem l’estimulació cognitiva. Compartir sempre és un bon aprenentatge. @julioantonio
Donació d’Equips Informàtics
26oct.
Donació d’Equips Informàtics
Especial agraïment a l’empresa Lear Corporation per la donació dels equips informàtics. Gràcies, Jasmina, per portar-los a l’escola. #LearCorporation
Visites Tècniques
10oct.
Visites Tècniques
Al mes d’octubre hem rebut la visita del Departament d’Educació i el Departament de Drets Socials. Ens ha visitat l’Alícia Lores, coordinadora dels Serveis Educatius, la Mireia Serrano, referent CEEPSIR dels Serveis Territorials d’Educació a les Terres de l’Ebre i l’Eva Artal, directora de l’EAP Ribera d’Ebre . També ens va la visitar la cap...
Oferim un nou Servei
22set.
Oferim un nou Servei
El nostre equip docent encara amb molta il·lusió un nou servei que oferirà la nostra escola que s’anomena CEEPSIR: Centre d’Educació Especial Proveïdor de Serveis i Recursos per als centres educatius ordinaris a fi de completar la xarxa de suports a l’educació inclusiva del Departament d’Educació.
Un any més Tots Sumem
6juny
Un any més Tots Sumem
L’Agrícola de Corbera d’Ebre manté un any més el seu compromís amb la nostra entitat impulsant la promoció del Vi Solidari “Sense Límits”. El dia 10 de juny es va celebrar la Festa Tots Sumem, amb 3 grups de música i 2 DJ, el tradicional sopar i el 𝕊𝕖𝕟𝕤𝕖 𝕃í𝕞𝕚𝕥𝕤, a l’escenari del Poble Vell...
Participem a la I Trobada d’Intercanvi d’Experiències
11maig
Participem a la I Trobada d’Intercanvi d’Experiències
El dia 11 de maig va tenir lloc la I Trobada d’intercanvi d’experiències dels serveis d’atenció diürna de l’àmbit de la discapacitat de les Terres de l’Ebre. La Regió Social de les Terres de l’Ebre, amb el suport del Departament de Drets Socials ha organitzat una trobada que vol ser un espai on els i les...
Renovem el Consell de Participació del Centre Ocupacional
23març
Renovem el Consell de Participació del Centre Ocupacional
El 22 de març s’ha constituït el nou Consell de Participació del Centre Ocupacional AJEM, pels propers quatre anys. Complint amb el Decret 202/2009 de 22 de desembre, dels òrgans de participació i coordinació del Sistema català de serveis socials, l’any 2011 es va constituir el Consell de Participació del Centre Ocupacional AJEM, amb la...
La Diputació de Tarragona, des de l’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria segueix recolzant un any més, el nostre projecte de Formació i Inserció de les persones treballadores del Centre Especial de Treball AJEM.
3febr.
La Diputació de Tarragona, des de l’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria segueix recolzant un any més, el nostre projecte de Formació i Inserció de les persones treballadores del Centre Especial de Treball AJEM.
Gràcies al recolzament rebut de la Diputació de Tarragona, hem pogut crear un lloc de treball al Centre Especial de Treball, oferint l’oportunitat laboral a un jove, que recentment ha acabat els estudis a l’Escola d’Educació Especial de l’entitat. L’ajut també ha permès donar continuïtat als programes formatius orientats a la millora de les habilitats...
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir,
no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir, no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!