Latest posts simple view

Distinctively exploit optimal alignments for intuitive bandwidth. Quickly coordinate e-business applications through revolutionary catalysts for change. Seamlessly underwhelm optimal testing procedures whereas bricks-and-clicks processes.
Renovem el Consell de Participació del Centre Ocupacional
març 23, 2023
Renovem el Consell de Participació del Centre Ocupacional
El 22 de març s’ha constituït el nou Consell de Participació del Centre Ocupacional AJEM, pels propers quatre anys. Complint amb el Decret 202/2009 de 22 de desembre, dels òrgans de participació i coordinació del Sistema català de serveis socials, l’any 2011 es va constituir el Consell de Participació del Centre Ocupacional AJEM, amb la...
La Diputació de Tarragona, des de l’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria segueix recolzant un any més, el nostre projecte de Formació i Inserció de les persones treballadores del Centre Especial de Treball AJEM.
febrer 3, 2023
La Diputació de Tarragona, des de l’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria segueix recolzant un any més, el nostre projecte de Formació i Inserció de les persones treballadores del Centre Especial de Treball AJEM.
Gràcies al recolzament rebut de la Diputació de Tarragona, hem pogut crear un lloc de treball al Centre Especial de Treball, oferint l’oportunitat laboral a un jove, que recentment ha acabat els estudis a l’Escola d’Educació Especial de l’entitat. L’ajut també ha permès donar continuïtat als programes formatius orientats a la millora de les habilitats...
Visitem Port Aventura per Nadal
gener 26, 2023
Visitem Port Aventura per Nadal
Sortida d’èxit i diversió assegurada Durant les vacances de Nadal, les persones residents de la Llar Teresa Fernández van gaudir d’un dia intens per les instal·lacions del parc temàtic de Port Aventura. Van poder veure molts espectacles nadalencs, pujar a les atraccions del parc, gaudir de la decoració i les llums de Nadal i inclús,...
FLEXUS TEATRE, més d’una dècada de Solidaritat
desembre 7, 2022
FLEXUS TEATRE, més d’una dècada de Solidaritat
El passat 5 de novembre, al cinema de la Unió Social de Flix, es va representar l’obra de teatre “Quin desastre de funció !!, dirigida per Roser Guasch a benefici de la nostra entitat. La recaptació ha estat de 1950 €. Flexus Teatre es va solidaritzar per primera vegada amb la nostra entitat l’any 2010, perquè...
VIATGEM A SALOU I A ROSES
octubre 24, 2022
VIATGEM A SALOU I A ROSES
Després d’un parèntesi de 2 anys, ens fa molta il·lusió tornar a viatjar ! Des del Centre Ocupacional, des de fa uns anys, mirem d’organitzar viatges adaptats, en la mesura que puguem, a les necessitats de suport de la persona, pel que organitzem dos viatges durant l’últim trimestre de l’any. A finals de setembre vam...
Voluntaris de Fundació la Caixa organitzen jocs de taula a la llar-residència
octubre 20, 2022
Voluntaris de Fundació la Caixa organitzen jocs de taula a la llar-residència
Ahir, dia 18 d’octubre, els Voluntaris de Fundació Caixabank van oferir una tarda de jocs a la nostra llar. Un grup de voluntaris de la Fundació Caixabank, van venir a la llar residencia Teresa Fernàndez a amenitzar-nos la tarda amb una sessió de jocs de taula. Els hi van portar berenar per tots els residents. Van...
Sessió informativa dirigida a les famílies i els professionals: Les noves lleis sobre capacitat jurídica
abril 6, 2022
Sessió informativa dirigida a les famílies i els professionals: Les noves lleis sobre capacitat jurídica
Ahir, dia 5 d’abril, vam organitzar una sessió informativa per a les famílies i professionals, amb el títol “Les noves lleis sobre capacitat jurídica”. Vam comptar amb la col.laboració de la Sra. Silvia Maria García Vázquez, notària de Móra d’Ebre i la Mercè Cid Martínez-Aguado, advocada i presidenta de la Fundació tutelar Terres de l’Ebre. El...
Maria dels Àngels Jornet i Jornet, nova presidenta de l’associació Jeroni de Moragas
gener 1, 2022
Maria dels Àngels Jornet i Jornet, nova presidenta de l’associació Jeroni de Moragas
Permeteu que em presenti, soc la Maria dels Àngels Jornet i Jornet i soc la nova presidenta de l’Associació Jeroni de Moragas, mare d’un noi que es usuari del centre ocupacional. Voldria saludar a tots els socis, entitats i persones que d’una forma o altra formeu part de la nostra entitat. Aquest any, després d’alguns...
Festival de Nadal 2021
desembre 23, 2021
Festival de Nadal 2021
Hem celebrat el Festival de Nadal al Centre Ocupacional. Aquest any no hem pogut actuar al Teatre de La Llanterna de Móra d’Ebre, junt amb els nostres companys del Centre d’Educació Especial, degut a les mesures de prevenció vers la Covid-19, però ho hem actuat amb la mateixa il·lusió.
Josep Forment Taberna, s’acomiada del càrrec de president després de 20 anys
desembre 12, 2021
Josep Forment Taberna, s’acomiada del càrrec de president després de 20 anys
Josep Forment Taberna ha estat durant 20 anys el president de l’entitat. Dues dècades que malgrat les dificultats, han estat de creixement amb l’obertura de nous projectes i amb la celebració del 40 aniversari de l’Associació Jeroni de Moragas. La meva relació amb l’entitat va començar fa 40 anys, quan el meu fill Sergi va...
Un any més la Diputació de Tarragona dona suport al nostre Centre Especial de Treball
octubre 30, 2021
Un any més la Diputació de Tarragona dona suport al nostre Centre Especial de Treball
L’ Àrea d’Ocupació i Emprenedoria de la Diputació de Tarragona col.labora en la Formació i inserció de les persones treballadores amb especials dificultats del Centre Especial de Treball Gràcies a la subvenció rebuda per la Diputació de Tarragona hem continuat oferint cursos de formació, impartits pel centre AGMA, als treballadors del centre especial de treball,...
Visita de Norma Pujol, diputada per ERC al Congrés dels Diputats i Carles Campuzano, director de DINCAT.
setembre 21, 2021
Visita de Norma Pujol, diputada per ERC al Congrés dels Diputats i Carles Campuzano, director de DINCAT.
Hem pogut donar a conèixer la nostra entitat i explicar les mancances del sector, esperem del dia d'avui, una empenta per fer visible les diferències territorials i les necessitats particulars.
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir,
no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir, no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!