Latest posts simple view

Distinctively exploit optimal alignments for intuitive bandwidth. Quickly coordinate e-business applications through revolutionary catalysts for change. Seamlessly underwhelm optimal testing procedures whereas bricks-and-clicks processes.
Impulsem la innovació i la millora de processos del Centre Especial de Treball
març 14, 2024
Impulsem la innovació i la millora de processos del Centre Especial de Treball
L’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria de la Diputació de Tarragona, col·labora estretament amb el Centre Especial de Treball AJEM, per a impulsar la innovació i la millora de les competències de les persones treballadores amb discapacitat intel·lectual.   Impulsar la innovació i la millora de les competències de les persones treballadores amb discapacitat, és fonamental per...
Escollit nou president de l’Associació
març 13, 2024
Escollit nou president de l’Associació
La nostra presidenta, Mª dels Àngels Jornet i Jornet ha decidit passar el testimoni, obrint un nou capítol per a l’Associació. El dia 12 de març de 2024, s’ha celebrat l’Assemblea Extraordinària a la seu de l’Associació. La presidenta de l’entitat ha anunciat, que després de 2 anys i 3 mesos de dedicació, és el...
Gaudim de Salou i Platja d’Aro
novembre 14, 2023
Gaudim de Salou i Platja d’Aro
Les persones usuàries del Centre Ocupacional han visitat els destins turístics de Salou i Platja d’Aro. L’últim trimestre de 2023, el Centre Ocupacional i Centre Especial de Treball han organitzat dos viatges, considerant acuradament les necessitats i preferències de les persones participants, i proporcionant-los-hi suport continuat i un entorn inclusiu. El viatge a Salou ha...
Compartim
novembre 6, 2023
Compartim
Alumnes del mòdul d’Atenció a les persones en situació de dependència, de l’Institut Julio Antonio, van venir al nostre centre per rebre formació de com treballem l’estimulació cognitiva. Compartir sempre és un bon aprenentatge. @julioantonio
Donació d’Equips Informàtics
octubre 26, 2023
Donació d’Equips Informàtics
Especial agraïment a l’empresa Lear Corporation per la donació dels equips informàtics. Gràcies, Jasmina, per portar-los a l’escola. #LearCorporation
Visites Tècniques
octubre 10, 2023
Visites Tècniques
Al mes d’octubre hem rebut la visita del Departament d’Educació i el Departament de Drets Socials. Ens ha visitat l’Alícia Lores, coordinadora dels Serveis Educatius, la Mireia Serrano, referent CEEPSIR dels Serveis Territorials d’Educació a les Terres de l’Ebre i l’Eva Artal, directora de l’EAP Ribera d’Ebre . També ens va la visitar la cap...
Oferim un nou Servei
setembre 22, 2023
Oferim un nou Servei
El nostre equip docent encara amb molta il·lusió un nou servei que oferirà la nostra escola que s’anomena CEEPSIR: Centre d’Educació Especial Proveïdor de Serveis i Recursos per als centres educatius ordinaris a fi de completar la xarxa de suports a l’educació inclusiva del Departament d’Educació.
Un any més Tots Sumem
juny 6, 2023
Un any més Tots Sumem
L’Agrícola de Corbera d’Ebre manté un any més el seu compromís amb la nostra entitat impulsant la promoció del Vi Solidari “Sense Límits”. El dia 10 de juny es va celebrar la Festa Tots Sumem, amb 3 grups de música i 2 DJ, el tradicional sopar i el 𝕊𝕖𝕟𝕤𝕖 𝕃í𝕞𝕚𝕥𝕤, a l’escenari del Poble Vell...
Participem a la I Trobada d’Intercanvi d’Experiències
maig 11, 2023
Participem a la I Trobada d’Intercanvi d’Experiències
El dia 11 de maig va tenir lloc la I Trobada d’intercanvi d’experiències dels serveis d’atenció diürna de l’àmbit de la discapacitat de les Terres de l’Ebre. La Regió Social de les Terres de l’Ebre, amb el suport del Departament de Drets Socials ha organitzat una trobada que vol ser un espai on els i les...
Renovem el Consell de Participació del Centre Ocupacional
març 23, 2023
Renovem el Consell de Participació del Centre Ocupacional
El 22 de març s’ha constituït el nou Consell de Participació del Centre Ocupacional AJEM, pels propers quatre anys. Complint amb el Decret 202/2009 de 22 de desembre, dels òrgans de participació i coordinació del Sistema català de serveis socials, l’any 2011 es va constituir el Consell de Participació del Centre Ocupacional AJEM, amb la...
La Diputació de Tarragona, des de l’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria segueix recolzant un any més, el nostre projecte de Formació i Inserció de les persones treballadores del Centre Especial de Treball AJEM.
febrer 3, 2023
La Diputació de Tarragona, des de l’Àrea d’Ocupació i Emprenedoria segueix recolzant un any més, el nostre projecte de Formació i Inserció de les persones treballadores del Centre Especial de Treball AJEM.
Gràcies al recolzament rebut de la Diputació de Tarragona, hem pogut crear un lloc de treball al Centre Especial de Treball, oferint l’oportunitat laboral a un jove, que recentment ha acabat els estudis a l’Escola d’Educació Especial de l’entitat. L’ajut també ha permès donar continuïtat als programes formatius orientats a la millora de les habilitats...
Visitem Port Aventura per Nadal
gener 26, 2023
Visitem Port Aventura per Nadal
Sortida d’èxit i diversió assegurada Durant les vacances de Nadal, les persones residents de la Llar Teresa Fernández van gaudir d’un dia intens per les instal·lacions del parc temàtic de Port Aventura. Van poder veure molts espectacles nadalencs, pujar a les atraccions del parc, gaudir de la decoració i les llums de Nadal i inclús,...
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir,
no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!
Contacta’ns
Si vols conèixer més l'Associació Jeroni de Moragas i els serveis que et podem oferir, no dubtis en posar-te en contacte amb nosaltres.
On trobar-nos
https://ajem.cat/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Xarxes socials
Segueix-nos a les nostres xarxes per estar al dia de les nostres activitats i serveis!